nukka.eu logo

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

AvalehtMinust Tegevus Kuulutused Album Lingid
 

toetage mind / donate me
Prindi

Tsensuuri tegemised.

Olen selline, kellele meeldib üsna palju unistada. On unistusi, mis on täitunud ja on unistusi, mis ootavad täitumisi.

Minu peamine praegune tegevus on seotud MTÜ Händikäpaga, olen alates 1999.aastast juhatuse liige ja ka mitmete projektide autor-läbiviija. 

Üheks meie tegevuse osaks on ka isikliku abiastaja  teenus.  Pean seda teenust enda jaoks väga oliuliseks,  sest see  annab mulle vabaduse ja iseseisvuse. Ma olen olnud selle teenuse arengu juures algusest peale Tartu linnas ja võtnud selle teenuse oma südame asjaks. Sest leian, et  ilma isikliku abistaja teenuseta jäid mul noorelt osad eluliselt vajalikud asjad tegemata. Nagu ma avalehel mainisin olin tihti kodus üksinda ning ilma abita. Tahaksin, et minutaolistel puuetega inimestel (eriti noortel)  ja nende lähedastel oleks lihtsam kui oli mul.

Olen ka tegev "händikate" kodulehe toimetamisega. Händikäpa töös osalemine on andnud  mulle palju uusi kogemusi, sõpru ja eneseteostamise julgust. Alates maist 2014 sai läbi 15 aastane Händikäpa juhatuses oleku periood ja olen rajamas enda ettevõtet. Tegevusalaks oleks it-haldus. Kuid sellest täpsemalt siis kui asi tehtud on.

Peale selle olen ka Eesti Kutsehaigete Liidu kodulehe adminstraator-haldaja. Abistan oma võimaluste piires Tartumaa Kutsehaigete Ühingut kirjatöödes(viimasel  ajal küll vähem).

Hobideks on telerisport ja muusika kuulamine arvutis. Samuti meeldis käia ratastooli-linetantsu trennis, kuigi  ise ma ei saa eriti liigutada  aga abistaja aitas! Kahjuks pole Tartus neid trenne enam, sest pole raha ega projekti, mis toetaks.

Vahel panen ka sõpradega pidu lihtsalt. Käin ka matkmas nagu 2009. aastal juhtus! Minu ja minu abistajate ning ka abivahendi seiklustest võite lugeda siit. Soovitan seda kindlasti lugeda, hea kõhutäie nalja saate. ;) Nagu minu blogist lugeda võite toimus ka 2011 taoline matk. See matkalugu ei taha aga mitte kuidagi veel valmida, kuna kirjutamiseks peab mul vaim peale tulema.

Kuigi mul olnud probleeme abistaja leidmisel. On tulnud viimasel ajal päris palju tööpakkumisele vastuseid. Hetkel on abistajatega kõik kkorras! Töö on psüihhiliselt raske, peab olema pidevalt valmis abistama, sest ega mina pidevalt ei vaja abi, vaid teatud toimingutes, mida aga ei ole võimalik ajaliselt ette prognoosida.

Põhiliselt on minu tegevuskohaks ikkagi veebimaailm, sest seal viibin 12-16 tundl päevas. Facebook, Skype ja muud suhtluskeskonnad on minu maailma avardanud, kuid vahel vajab inimene inimliku suhet. Veeb ei suuda seda asendada.

Loodan tulevikus leida endale ka ühe lähedase inimese, kellega koos elu veeta. Olen avatud kenade ja heade vastassoo esindajate pakkumistele...:) Kõik inimlik pole ju mullegi võõras ja inimene vajab ikka kedagi enda kõrvale. Vaatamata sellele, et olen puudega...

Samuti loodan õige pea korraldada oma elu nii, et elan uues kohandatud korteris, minu praegune kodu pole eriti puudesõbralik.

Lõpetuseks võin siiski julgelt väita, et ma olen õnnelik inimene vaatamata saatuse vingerpussidele! :) Mul on olnud õnn elada muutuste ajal, mil kõik mu ümber on muutunud nii ühiskonnas kui ka inimestevahelistes suhetes.

Aga nagu minu lehekülje kujundus näitab elu lainelist kulgu nii ka mina ise arvan, et pärast tõusu tuleb langus. Meil tuleb lihtsalt  sellega arvestada.

 

Viimati uuendatud 11.09.2014

Ajaveeb

Blog


Add to Google

© Copyright Tsensuur (sisu ja graafika)
© Copyright MELLA (databaas ja mootor)

logi sisse (Ainult lehe administraatorile)

Oled 204107-s külastaja minu lehel