nukka.eu logo

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

AvalehtMinust Tegevus Kuulutused Album Lingid
 

toetage mind / donate me
Prindi

Kes ma olen!

Olen Margus Nukka, sündinud 29.detsembril 1967 Paide sünnitusmajas, kuhu minu ema toodi Oisu lähedalt Äiamaalt läbi tuisu ja tormi. Seda ma ise eriti ei mäleta, mis ja kuidas, aga räägitakse, et mind vastuvõtnud ämmaemand oli purjus.  Ikkagi aastavahetuse eelne aeg.

Ma ei oska öelda, kas just sellest tingituna või sündimiseelsest 6 tunnisest tormisest reisust Äiamaalt Paidesse (umbes 15-20 km) tingituna või siiki hoopis diagnoosist lähtuvalt (minule räägiti arstide poolt, et minu isa veri ei klapinud ema verega kokku ja selletõttu sai kahjustatud kesknärvisüsteemi juhtimiskeskus ajus) igaljuhul ei kuuletu mu käed ega ka jalad minu enda tahtele.

Muidu olen Tartlane, kuni 13 eluaastani elasime vanemate ja vanema vennaga Pikk 39 ja pärast seda elan Võruvälja tn.

Lapsena viibisin tihti kaua aega kodunt ära, nimelt Haapsalu Neuroloogilises haiglas. 4-11 eluaastani viibisin 2 korda 1,5 kuud aastast seal.  5 aastaselt hakkasin iseseisvalt istuma ja see muutis minu elu üsna palju. Sain hakkata ennast harima. Lugema hakkasin 5-6 aastaselt.

Minu esimene õpetaja oli pr Toom, kelle eesnimi mul on meelest ära läinud. Ta käis kodus õpetamas ja andis kõiki aineid kuni 6-nda klassini, võin julgelt öelda hea õpetaja oli. Pärast seda kui Pikkalt tänavalt ära tulime käisid mul kodus Tartu 14.kk õpetajad. Hingekirjas olin seal koolis kuigi koolis ma ei käinud. Teisme eas ma ei tahtnud eriti väljas käia, sest tundsin, et olen teistsugune ja ei tahtnud sugugi ka sugulaste sünnipäevadele minna. Ega ma praegu ka eriti ei käi sünnipäevadel. Mulle meeldis lihtsalt üksi kodus olla, kas või kannatades pissi häda kui mul vanemad koju ei tulnud.

See pärast armastan ka praegu üksi kodus olemist!  Arvan, et kuna Haapsalus pidin pidevalt teiste inimeste seltskonnas olema, siis sellepärast ma eelistangi üksi olemisi. Aga see ei tähenda sugugi seda, et ma seltskonda väldin. Mul on tekkinud sõbrad just viimase 15 aasta jooksul, mil eksisteerinud MTÜ Händikäpp. Händikäpast kirjutan ma tegelikult rohkem Tegemiste lehel.  Oma tegemiste tiipphetketeks võin lugeda aega, mil olin (juunist 2009.kuni maini 2010)  MTÜ Händiikäpa juhatuse esimees.
Samuti on sõpru juurde andnud ka isikliku abistaja  teenus, sest enamuste abistajatega on säilinud head suhted. 

Ajaveeb

Blog


Add to Google

© Copyright Tsensuur (sisu ja graafika)
© Copyright MELLA (databaas ja mootor)

logi sisse (Ainult lehe administraatorile)

Oled 204106-s külastaja minu lehel