nukka.eu logo

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

AvalehtMinust Tegevus Kuulutused Album Lingid
 

toetage mind / donate me
Teemad:

Autor: Admin
Postitatud: 28.06.2012 13:18:40
Jaanipäeva õhtul Kaasikus mõtles Margus, et see Ruslani talu õu meenutab loodusliku teatrilava. Ta ütles Ruslanile: Kuule, Sa istud tõelise varanduse otsas. Teine Leigo talu on Sinul käes ja sina nukrutsed, et ei leia raha talu renoveerimiseks.
Ruslan vastu: Ega asi pole rahas, asi on pigem tutvustes ja inimestes kinni…Tahaks teha, midagi enda jaoks, mitte teistele.
Meelis lisas: Iseenesest Marguse idee on hea, aga Leigol on taga ka reklaam ja promo.
Jah, mehed mõte on hüva aga teostus jääb vajaka - kinnitas ka Margus ja jätkas: Mehed on vaja projekti, kuid kuhu seda teha, kas Eurofondidest saaks toetust?
Ruslan: ilmselt saaks, kuid kes kirjutab! Margus Sina oled valmis kirjutama…???
Margus vaikis. Meelis käis ringi, otsis justkui rahapada.
Järgmisel ööl hakkas Kaasikus vihma kallama ja sadas terve päeva vahelduva eduga. Mehed istusid vanas talumajas kinni, sest keegi ei tahtnud märjaks saada. Margus kirjutas valmis blogi esimese osa, Ruslan tegi tööasju oma arvutis, Meelis käis väga närviliselt ringi otsides tegevust.
Lõpuks tuli külla meestele Triin (Ruslani sõbratar), kes tõi ÜM ordu liikmetele veidi rõõmu ja õlut… Kuna Ruslan tundis end natuke kehvalt, saadeti Meelis külmarohu järgi jalgrattaga pärast Triinu lahkumist. Meelis jäi vihma kätte, kuid käis Tahevas kähku ära!
Pärast seda tehti süüa ja aeti juttu igal teemal.
Margus väitis: Vennad see asi pole õige, et me ei suuda nädal aega ilma üksteist tögamata ära elada.
Ruslan: Igas väikses ühiskonnas tekkib isiksuste vahel konflikte. Meil on ka üks suur isiksus siin…
Meelis noogutas nõusoleku märgiks.
Aga keda Ruslan silmas pidas seda teab vaid tuul, mis kolistas Kaasiku talu uues korstnas.
Mehed võtsid viina, mis ei maitsnud üldse ja ei hakanud ka eriti pähe. Huvitav, kas viinaviskamine sõltub ka ilmastiku oludest arutlesid mehed üheskoos. Mehed otsustasid sel õhtul varakult magama minna.
Kuuenda päeva hommikul Kaasikus paistis juba päike! Ruslan tegi pannikartulit meestele hommikueineks. Ka teiste meeste meeleolu oli parem. Kuna ilm oli ilus siis mehed tirisid Marguse ka välja. Meelis ja Ruslan hakkasid Kaasiku teist kempsu lammutama, millega läks umbes üks tund.
Tublid olete mehed! – Kiitis ka Margus seltsimehi esimest korda 6 päeva jooksul.
Ruslan: Sul hakkab ÜM Ordu kord vist mõjuma, et kiidad meid! Tubli Margus!
Meelis vaikis taas!
Meestel jõudis kätte viimane õhtu Taheval. Ruslan otsustas viia mehed Kartuli Wabariiki, kus neid ootas ees õhtusöök president Tarmoga, kes kostitas mehi äsja korjatud seente ja loomulikult kartulitega! Mehed arutlesid kultuursetel teemadel alates Ruslani (tulevastest) monoetendusest ja lõpetades ERRi uudissaadete kohta käiva kriitikani.
Lahkudes Kartuli Wabariigist saatis Tarmo meie kolmikut kaua oma territooriumilt. Sadas vihma, loodus justkui poetas Marguse ja Meelise lahkumise pärast pisara.
Mehed jõudsid Kaasikule märgadena aga rahulolevatena, et viimane õhtu läks korda. Eriti rahul oli Ruslan, kellele toodi vahepeal ära kaevurakked. Nüüd oli tal ainus mure see, et kust leida meest, kes aitaks kaevu kaevata.
Mindi ära magama.
Viimane päev algas vihmaga. Mehed magasid kaua. Pärast järjekordset kartuli söömist asusid Ruslan ja Meelis murutraktori käru kokku panema, Margus aga kirjutas antud loo valmis. Mõlemad asjad said peaaegu üheaegselt ka valmis.
Kroonik Margus
Tegelased:
Ruslan Lainola (Kaasiku taluperemees)
Meelis Pavlov (sõber ja töömees)
Ratastool (Tool, millel on all rattad)

Kommentaare pole...


Ajaveeb

Blog


Add to Google

© Copyright Tsensuur (sisu ja graafika)
© Copyright MELLA (databaas ja mootor)

logi sisse (Ainult lehe administraatorile)

Oled 204102-s külastaja minu lehel