nukka.eu logo

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

AvalehtMinust Tegevus Kuulutused Album Lingid
 

toetage mind / donate me
Teemad:

Autor: Admin
Postitatud: 25.06.2012 13:46:02
Et kõik otsekoheselt ära rääkida tuleb alustada algusest. Algus oli Tartus 20.juunikuu õhtul kui Margus Kaidoga oma kodunt punase WV –ga välja sõitis. Tiit oli tulnud mehi saatma. Kell 22.00 sõideti Võruväljalt Võru maanteed pidi Taheva poole välja. 25 minuti pärast tehti üks peatus Savernas, kust tuli peale Meelis ja siis võeti suund otse Kaasikusse.
Kaasikus ootas meid ÜM (ühinenud meeste) ordu liige Ruslan, kes teretas ja hüüdis:
Tere tulemast Mehed! Olete oodatud Kaasikus.
Seepeale võtsid mehed valvel seisaku ja ümisesid ÜM ordu Hümni, seda tegi isegi Marguse ratastool. Siis hakkasid mehed vedama omi asju sisse. Tuli ka Margus ja tema ratastool sisse vedada.
Mehed teretame enne unemaile minekut suve ühe ühislauluga - ütles Kaido, kellel oli kaasas karmosska. Mehed võtsidki.
Teine päev algas suure suitsu häirega, sest Kaasiku pliit osutas meestele vastupanu. Ruttu tiriti Margus ja tema ratastool välja päiksekätte. Ning siis asuti hommikust pruukosti tarbima. Sel ajal saadeti ka Kaido ära oma teele koos WV-ga. Mehed jäid kolmekesi , kuid ärgem unustagem ratastooli. Pärast saatmisrituaale käisid mehed, kes jäid Kaasikule Räimi järve ääres. Ruslan kümbles külmas järve vees.
Tagasi Kaasikule jõudes ütles Ruslan: Mehed, kas teeme tööd või lobame niisama? Meelis ütles: Mida peremees teha käsib? Margus vaikis ja ratastool üritas end mitte liigselt liigutada, väites, et tema töötab juba hommikust saadik kandes Margust a-punktist b-punkti. Aga keegi ei tea täpselt, kus see b-punkt asub.
Mehed arutasid, kas töötada kuumaga. Sel ajal sõitis õuele rohekas auto. Tulid Ruslani õde ja tema tütar. Tulid küsima, kas meestel on soove Valgast. Meestel oli väiksed soovid küll. Eriti Ruslanil, kes oli 3 päeva juba Kaasikul veetnud.
Päike oli nii kõrvetavalt kuum, et mehed ei suutnud end kuidagi liigutada. Margusel pool nägu juba punas nagu ladvaõun. Mehed istusid ikka maja varjus kui Ruslani suguselts Valgast tagasi jõudis.
Naised ütlesid: Te polegi kaugemale jõudnud. Olete ikka tegelased! Mehed mühkasid vastu: Meie teeme plaane homseks.
Homme lammutame kempsud ära – ütles Ruslan
Mehed läksid kohe pärast naiste lahkumist liikvele Tahevasse, kuhu on 5,5 km Kaasikust. Peatuti Kartuli WABARGIIGI presidendi residentsis, kus tervitas president Tarmo isiklikult mehi! Ja siis võeti suund Ruslan õe koju. Seal söödi vorstikesi kõht täis ja liiguti kiirel kõnnil tagasi Kaasikusse, kuhu jõuti 23.00.
Järgmisel hommikul algas kõik peaaegu samas rütmis, kui Kaasiku talu pliit osutas ikkagi meestele vastupanu. Ajas suitsu sisse ja ei lasknud ka Margusel sees olla kauem. Margus tiriti taas kähku värske õhu kätte.
Mehed einestasid kergelt ja asusid siis kahe peldiku lammutamise kallale.
Päike paistis täiesti pilvitust taevast nii tugevalt, et Marguse punetav nägu läks veelgi punasemaks.
Meeliis ja Ruslan mässasid kuumas ilmas siin esimese vetsu lammutamisega ja Margus muudkui hüüdis – Mehed tööd on vaja teha…. Mis te passite!
Meelis vastu: Mida sa kisad tee ise ka midagi!
Lõpuks, ei tea, kas aitas Marguse hurjutamine või hoopis teiste meeste jõupingutus aga üks kemps lagunes koost ja meestel oli hea meel selle üle. Siis otsustasid mehed, et lähevad jalutades Autolavkasse Laanemetsa kiriku lähistel. Margusele oli vaja hapukoort päiksepõletuse käes vaevlavasse näkku. See kirik asub umbes 3 km kaugusel Kaasikust. Seal kogunes igast ilmakaarest ümbruskonna rahvast. Kõik tervitasid Ruslani kui oma inimest. Räägiti küla uudiseid.
Konnad olevat üht kohaliku taluniku oma krooksumistega niivõrd seganud, et too oli võtnud õhupüssi ja lasknud konnad maha. Järgmisel päeval tulnud taluniku tütar koju ja olla tahtnud ujuma minna aga näinud konnalaipu öelnud: Paps kuule tiigivesi on vist mürgine, sest kõik konnad on ära surnud!
See oli vaid üks lugu, mida meie autolavka ootajad kuulasid. Lõpuks tuligi kauplusauto ja mindi laiali, meie mehed võtsid suuna Kaasikusse. Mehed tegid grillvannis endale süüa, sest pliit ajas ikka kiiusu meestega.
Tuligi aeg põhku pugeda.
Kolmas päev algas sajuga, vihma tuli ka mõne tilga jagu sisse. Aga meestel oli hea olla, sest Kaasiku talu pliit sai pärast suurt suitsulõõride puhastust (tänu Meelise järjekindlusele) korda. Enam polnud tarvis tirida Margust välja hommikuti. Tänu sellele saab ka seesinane kirjutis kirja pandud.
Mehi oli õhtuks kutsutud Tahevasse Ruslani õe koju sauna ja Jaanitulele. Mehed panid endale vihma riided selga ja asusid teele. Jõudes läbi vihma Tahevasse anti naiste poolt korraldus, et enne süüa ei saa, kui pole saunas käidud. Siis toimus suur kümblus Taheva saunas.
Kuna väljas oli ikka ehtne jaanipäeva ilm siis tehti tubane jaaniõhtu küünlatulega. Grillmeister Meelis küpsetas liha väljas, Ruslan ja Margus lõbustasid Ruslani suguseltsi kolme naisliiget.
Õhtust sai vaikselt öö ja tuli minna unemaile rändama.
Mehed jäid selleks ööks Tahevasse ööbima. Pärast mõnetunnist puhkust tuldi üles ja asuti tagasiteele kodu (Kaasiku tallu) poole, kuhu jõuti ühe tunni ja 12 minutiga. Teepeal arutati inimelu filosoofia üle.
Ruslan: Mehed teate, mis Margusel viga on, vingub teine liiga palju meie peale. .. Ratastool tegi seepeale jõnksu tahtes justkui Margust oma rüpest välja visata kinnituseks Ruslani juttu peale.
Margus vaikis justkui tahtes öelda, et koerad las hauguvad karavan (mina) liigun edasi. Ja liigutigi! Meelis tegi nõusoleku märgiks peanoogutuse.
Margus tuleks üles korstna otsa riputada, häbiks kogu meie kogukonnale. – jätkas Ruslan oma arutlust.
Vingub jah liiga palju – kinnitas Meelis, kes parasjagu lükkas Marguse ratastooli. Margus üritas kõigepealt selgeks teha, mille abil mehed teda üles tõmbama hakkavad. Meeste arutlusi kuulates tegi Ratastool järjekordse katse Margusest lahti saada, tehes järsu nõksu.
Meeste tuju paranes, kui jõuti Kaasikule ja teised mehed hakkasid tööle, kes niitma murutraktoriga, kes vikatiga, ainult Margus mõtles, kuidas seda kirja panna kõike.
See lugu saab veel jätku…

Kommentaare pole...


Ajaveeb

Blog


Add to Google

© Copyright Tsensuur (sisu ja graafika)
© Copyright MELLA (databaas ja mootor)

logi sisse (Ainult lehe administraatorile)

Oled 206000-s külastaja minu lehel